نرم افزار و دوربین پلاک خوان چیست

نرم افزار و دوربین پلاک خوان

نرم افزار تشخیص پلاک خودرو از روی عکس

دوربین پلاک خوان چیست؟

دوربین پلاک خوان به دوربینی گفته میشود که تصویر پلاک را بتوان به وضوح با چشم رویت نمود. در بعضی موارد برخی مشتریان از دوربین پلاک خوان برداشتی غیر از آنچه در این مطلب بیان گردید استنباط میکنند و بعضا عملیات تشخیص پلاک را همان دوربین پلاک خوان تفسیر میکنند! که در زیر به تفاوت میان آن دو اشاره خواهد شد.

ماژول تشخیص پلاک ( نرم افزار پلاک خوان )چیست؟

ماژول ( نرم افزار پلاک خوان ) تشخیص پلاک یا عموما نرم افزار پلاک خوان ، قطعه کد نرم افزاری است که فیلم ،عکس یا تصویر متحرکی را بعنوان ورودی دریافت کرده و پلاکهای رویت شده درون تصویر را بصورت دیتا قابل درک استخراج مینماید.

عملیات تشخیص پلاک در اتوماسیون پارکینگ چگونه است؟

چنانچه برای هر درب یک دوربین پلاک خوان برای تشخیص پلاک داشته باشید شما به ازای هر سیستم از نرم افزار یک ماژول نرم افزاری تشخیص پلاک احتیاج خواهید داشت. عملیات تشخیص پلاک از روی تصویر پویا انجام خواهد شد به این صورت که به محض رویت پلاک ، پلاک تشخیص داده شده در نرم افزار رویت میگردد .پس از عملیات اولیه از روی تصویر متحرک (فیلم ، عکس یا تصویر زنده) عملیات تشخیص پلاک از روی عکس انجام میگیرد که اولویت با تشخیص از روی عکس خواهد بود.

برای دانلود نرم افزار تشخیص پلاک خودرو از روی عکس به بخش دانلودها مراجعه کنید.

ما برای تشخیص پلاک از دونوع دوربین usb و ip استفاده میکنیم که در اولی نام دوربین و در دومی آدرس آیپی دوربین مورد استفاده قرار میگیرند. دوربینهای آی پی از قابلیتهای خاص سخت افزاری استفاده میکنند که کار تشخیص پلاک را برای ما آسانتر و کاراتر خواهند کرد به این منظور ما از دوربینهایی استفاده میکنیم که قابلیتهای زیر را دارا باشد:

WDR : حذف نورهای تابیده مستقیم که برای حذف مستقیم نورهای خودرو استفاده میشوند

IR : قابلیت دید در شب که توسط مادون قرمز تا 20 متر قابل رویت است

VARIFOCAL : جهت زوم و فوکوس بهتر از این نوع دوربین استفاده میشوند تا در فواصل دورتر بتوان تصویری بهتر را مشاهده نمود. دوربینهای وریفوکال دارای زوم سخت افزاری بدون کم شدن کیفیت تصویر هستند. از وریفوکال با نام لنز متغییر نیز استفاده میشود.

برای وضوح پلاک نرم افزار وضوح پلاک نیز وجود دارد که برای معرفی آن با ما تماس بگیرید.