تکنولوژی Roi

. به منظور ساخت دوربین هایی اقتصادی ترر وبهینه تر که تصاویر را با کیفیت full HD ارائه دهند، سازندگان دوربین هایتحته شبکه یا IP را تولید میکنند ک دارای  تکنولوژی IVE باشد، یکی ازمدل های این تکنولوژی فناوری ROI است.

از فناوریIVE برای کد گذاری هوشمند تصاویر ویدیویی استفاده میشود.،این تکنولوژی با توجه به نیاز کاربر تصاویر را بهینه سازی میکنند . با استفاده از این فناوری تصویر ها مناسب تر وبهینه تر را به نسبت میزان استفاده از پهنای باند خواهیم داشت.

با بالا تر رفتن کیفیت تصاویر ارسالی دوربین ها مداربسته خیلی از جزئیات هم در تصاویرافزوده میشود و این باعث افزایش حجم تصاویر و به طبع آن پهنای باند بیشتری استفاده خواهد شد.

در تصاویر ارسالی از دوربین ها همواره قسمتی از تصاویر ثابت است و قسمت هایی نیز متحرک هستند . مانند تصویری از یک دیواری که همواره همه چیز در آن ثابت است تازمانی که شخصی را آنجا مشاهده کنیم .

در عملکرد تکنولوژی ROI همواره تصاویر با کیفیت بالایی خواهیم داشت که در آن قسمت هایی از تصویر همراه ثابت خواهند بود و قسمت هایی که تحرک در آن بیشتر است در فریم ها تغییر داده میشود. .تمرکز اصلی این تکنولوژی ارسال تصاویر است با کیفیت از مناطقی از تصویر که در حال تغییر هستند .

تکنولوژی ROI در دوربین مداربسته

این فناوری که اختصار شده از Rgion of intrest یا فناوری رمز گذاری شده یا به اختصار که آن را ROI نامیده میشود برای ارئه بالا ترین کیفیت تصویر با استفاده از نقطه یابی در تصاویر است که در ان نقاط ثابت و نقاط متحرک و در عین حال کاهش کیفیت نقاطی که همواره تکراری هستند ابداع شده است.

این تکنولوژی در اتوماسیون پارکینگ جهت نرم افزار کنترل تردد خودرو بسیار مورد اهمیت است.

تکنولوژی ROI تضمین می کند که اطلاعات مهم از بین نرفته، و می تواند به طور موثری عمل فشرده سازی داده ها را انجام دهد، و مشکلات ناشی از میزان فشرده سازی و کیفیت تصویر را حل کند.